Mianowicie program skierowany jest do wspólnot mieszkaniowych, które posiadają lokale stanowiące własność Gminy Miasto Szczecin lub spółki komunalnej, oraz mają zawarte porozumienie/umowę z Gminą Miasto Szczecin lub spółką komunalną na korzystanie z terenu stanowiącego własność Gminy Miasto Szczecin, służącego do użytku właścicieli nieruchomości wspólnej dla jej potrzeb związanych z prawidłowym funkcjonowaniem nieruchomości.
Piszę o tym programie z tego względu, iż dwa dni temu ruszył nabór wniosków na rok 2014. Kompletną dokumentację należy składać w siedzibie ZBiLK do 17 lutego. Łączna kwota dofinansowania w bieżącym roku wyniesie 550 tys. zł.
Ja w ramach działania Pracowni, miałam przyjemność w zeszłym roku współtworzyć jedno z zrealizowanych już podwórek, biorąc udział w programie "Zielone podwórka Szczecina". Uczestnicząc w tym działaniu, począwszy od przygotowania projektu, poprzez udział w realizacji, oraz pielęgnacji już istniejącej zieleni, śmiało mogę stwierdzić, iż zmiana jaka zachodzi, nie dotyczy jedynie walorów wizualnych, estetycznych, choć jest to czynnik pierwszorzędny. Zmiana zachodzi również w samych mieszkańcach wspólnoty, którzy chętniej angażują się w działania przy ich wspólnym dobrze. Wzrasta poczucie odpowiedzialności lokalnej, a to cieszy i to bardzo.
Poniżej przedstawiam Wam wizualizacje podwórka, oraz zdjęcia przedstawiające jak wyglądała przestrzeń przed udziałem w programie, no i oczywiście te po uzyskaniu dofinansowania.
Projekt zagospodarowania terenu - Pracownia Architektury Krajobrazu Justyna Dąbrowska
Wykonawstwo - firma ESC Dom
Pielęgnacja istniejącej zieleni - Pracownia Architektury Krajobrazu Justyna Dąbrowska
Więcej zdjęć odnowionych podwórek pod linkiem.
Oficjalna strona ZBiLK, gdzie jako przykład zrewitalizowanego przestrzeni, to podwórko zrealizowane między innymi
przez Nas.
Bardzo fajny wpis. Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuń